Santander Bank Polska udostępnił użytkownikom chatbota Santi

Santander Bank Polska korzystając z naszej platformy Omni-Chatbot przygotował chatbota Santi, początkowo do komunikacji z otoczeniem wewnętrznym, a następnie zewnętrznym. Podczas konfiguracji bazy wiedzy, bota dostosowano do nowej sytuacji związanej z wybuchem pandemii i nagłym lockdownem. Imponujące są zwłaszcza pierwsze wyniki z udostępnionego na mniejszą skalę rozwiązania.

Początek pandemii i nagły lockdown był ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich działalności – sytuacja wymusiła wiele zmian także w sektorze bankowym.

Naszym zadaniem, jako dostawcy usługi chatbotowej, było szybkie wsparcie banku w prowadzeniu zautomatyzowanej komunikacji dotyczącej zagadnień, które pojawiły się dosłownie z dnia na dzień. Obsługę dodatkowych zapytań trzeba było uruchomić bardzo szybko, ponieważ wielu użytkowników kont bankowych zgłaszało się z podobnymi zapytaniami i obawami . – Dorota Józwiak, dyrektor sprzedaży Omni-Chatbot.

Read more

Wojciech Glapa w Stanusch Technologies

Po pozyskaniu nowych inwestorów, przyszła pora na kolejne wzmocnienia w Stanusch Technologies. Do zespołu dołączył Wojciech Glapa, którego głównym celem działań jest rozbudowanie oferty firmy. Jak mówi sam Glapa, nowy Business Development Manager: Klient Stanusch Technologies ma otrzymać od nas kompletne rozwiązanie w obszarze RPA również od strony biznesowej, jako uzupełnienie części technologicznej. Read more

Nowi inwestorzy i wzmocnienie działań w obszarze voice

W czerwcu kolejni inwestorzy wsparli Stanusch Technologies a pozyskane wielomilionowe dofinansowanie ma wzmocnić rozwój firmy w kierunku wdrażania asystentów głosowych. Wśród nowych akcjonariuszy są zarówno inwestorzy indywidualni, jak i powiązani z funduszem Deep Change Ventures (DCV). W akcjonariacie pozostaje też niezmiennie od 2008 roku – Kulczyk Investments.

Dofinansowanie zostało pozyskane w celu utrzymania korzystnego dla klientów modelu sprzedażowo-rozliczeniowego usług bazujących na sztucznej inteligencji, w tym przede wszystkim voicebotów:

Maciej StanuschObecnie inwestujemy w rozwiązania, które są bardzo kapitałochłonne i wymagają sporych inwestycji. Mowa o voicebotach, czyli głosowych asystentach na usługach biznesu i instytucji. Dzięki obecnemu dofinansowaniu chcemy stworzyć dla naszych klientów model współpracy, który umożliwia rozliczanie się tylko za faktyczne użycie systemu, a to oznacza w praktyce ograniczenie do minimum opłat za wdrożenie czy nawet brak opłacania licencyjnych. Takie podejście do biznesu oznacza, że zarabiać będziemy dopiero za jakiś czas, a więc na tym wcześniejszym etapie, pomogą nam inwestorzy. – mówi Maciej Stanusch, CEO Stanusch Technologies.

Read more

Za co biznes polubił boty i sztuczną inteligencję?

Świat biznesu nie tylko oswaja się ze sztuczną inteligencją, ale też uwzględnia tę technologię jako istotny element dalszego rozwoju organizacji. Automatyzacja procesów na niespotykaną dotąd skalę, staje się faktem. Z prognoz McKinsey&Company wynika, że już w tym roku (!) 80% firm komunikujących się w kanale online będzie korzystać z wirtualnych asystentów.

Wszechobecne boty napędzane AI to rzeczywistość, od której nie ma już odwrotu. Dlaczego biznes „polubił” rozwiązania do automatyzacji komunikacji i innych procesów w organizacjach? Odpowiedzią są oczywiście wymierne korzyści. Wśród najważniejszych wymienia się m.in. wysokie i zwroty z inwestycji, oszczędność czasu, redukcję kosztów wielu działań. Te argumenty przeważają nad potencjalnym ryzykiem i lękiem przed innowacją. Botom, również tym głosowym, wiele obecnie sprzyja. „Za” przemawiają zarówno rynkowe trendy i doświadczenia konsumentów, ale też coraz większe możliwości techniczne i zgromadzone przez dostawców know how na temat stosowanych rozwiązań. We wszystkich tych aspektach wiele zmian nastąpiło na przełomie ostatnich lat i miesięcy. Warto więc bliżej przyjrzeć się powodom, dla których boty stały się tak popularne. Read more

5 trendów w dziedzinie AI i voice na najbliższą przyszłość

Rozwój nowoczesnych technologii, w tym sztucznej inteligencji, przyśpiesza w tempie wykładniczym. Nadchodzące lata przyniosą zarówno ogromną popularyzację rozwiązań, które są już obecne na rynku oraz wzajemne przenikanie się i uzupełnianie prowadzonych działań. AI oraz technologie głosowe będą wszechobecne i staną się dostępne dla wielu organizacji, w tym również firm z sektora MSP.

Witamy w nowej dekadzie technologicznego boomu i przełomowych momentów w rozwoju wielu biznesów! Poniżej przedstawiamy kilka naszym zdaniem istotnych trendów i zmian, koło których nie warto przechodzić obojętnie 😊

trendy technologiczne na 2020 voice i sztuczna inteligencja Read more

Podsumowanie roku 2019. Nowe otwarcie: nowi klienci, dział R&D i projekty voicebotów.

Podwojenie liczby realizowanych projektów, nowi partnerzy biznesowi, znaczny wzrost zatrudnienia w strategicznych obszarach, powstanie i rozwój działu R&D pracującego nad sztuczną inteligencją, rosnące zainteresowanie kanałem głosowym i coraz lepsze wyniki działania naszych rozwiązań już na etapie proof of concept: to najważniejsze wyzwania, jakie zrealizowaliśmy w 2019 roku. Wszystko wskazuje na to, że było to dobrze wykorzystane 12 miesięcy. Mamy nadzieję, że 2020 będzie nie tylko kontynuacją, ale wręcz wzmocnieniem tych pozytywnych zmian. A w tym mogą nam pomóc zarówno działania własne, jak i nadchodzące trendy rynkowe, czyli popularyzacja technologii głosowych.

Miniony rok był dla nas kluczowy. Nie tylko zrealizowaliśmy nakreślony plan działania, ale i na bieżąco reagowaliśmy na wyzwania, z którymi się spotkaliśmy. Kontynuowaliśmy projekty rozpoczęte w 2018 roku, ale podjęliśmy się także nowych realizacji, a nawet poszerzyliśmy grono naszych technologicznych partnerów. W efekcie, dzisiaj możemy mówić o dobrych wynikach i sukcesach w kilku obszarach.

podsumowanie roku 2019 w Stanuch Technologies Read more

Relacja z Berlina: Chatbot Summit 2019

1200 uczestników z 40 krajów, kilkudziesięciu wystawców i eksperckie rozmowy o chatbotach i sztucznej inteligencji – tak w telegraficznym skrócie można przedstawić Chatbot Summit 2019, które odbyło się 10-13 grudnia w Berlinie. O wydarzeniu można jednak powiedzieć znacznie więcej: absolutnie widać, że chatboty to już osobna branża i to w dodatku taka, która ma przed sobą ogromny „boom”.

Wszyscy prelegenci i uczestnicy spotkania, z którymi miałem okazję porozmawiać na miejscu są zgodni, że to co dzieje się dzisiaj na rynku wirtualnych asystentów to dopiero początek rozwoju rynku a dynamika zmian będzie widoczna już w najbliższych 5 latach. Wpływ na to będą miały chociażby… doświadczenia klientów i to nie tylko w komunikacji z firmami, ale też w ich codziennym życiu. Dlaczego? Ponieważ boty, które dzisiaj kojarzone są głównie z chatbotami na stronach internetowych firm, trafią do użytku domowego czy miejsc pracy. Wirtualny asystent będzie towarzyszył człowiekowi i to dosłownie: np. w trakcie przemieszczania się czy prowadzenia samochodu. Osobiści asystenci przeznaczeni na użytek prywatny oczywiście też będą ewoluować. W jakim kierunku? Na pewno: głosowym. Read more

5. Customer Congress: jak przygotować się na zmiany w obsłudze klienta?

Coraz wyższe oczekiwania konsumentów oraz wykładniczy rozwój technologii to czynniki wyznaczające zupełnie nowe trendy w komunikacji i obsłudze klienta. Jak sprostać wyzwaniom w tym obszarze? Poszukujących inspiracji serdecznie zapraszamy na 5. Costumer Congress pod hasłem „Na fali zmian”, który odbędzie się już 26-27 listopada w Digital Knowledge Village w Warszawie.

Rozwój rozwiązań online inicjuje i przyśpiesza zmiany w wielu sektorach gospodarki. Nie inaczej jest w przypadku obsługi klientów. Oczekiwania konsumentów rosną, a od doradców i pracowników BOK/call center wymaga się coraz bardziej profesjonalnej obsługi. I to na całej ścieżce kontaktu z klientem – od pierwszego kontaktu, poprzez efektywną komunikację na etapie leadów sprzedażowych, aż po zamykanie transakcji i późniejsze utrzymanie relacji. Wyzwania te można obecnie spełnić poprzez inwestycje w nowe technologie cyfrowe oraz zweryfikowanie roli doradców klienta. Read more

FinTech & InsurTech Digital Congress 2019: zapowiedź wydarzenia

Już w następnym tygodniu,  19-20 listopada, w Warsaw Sheraton Hotel odbędzie się kolejna edycja FinTech & InsurTech Digital Congress. Prelegenci, organizatorzy oraz odwiedzający podejmą dyskusję na temat najważniejszych zagadnień dotyczących kierunków dalszego rozwoju sektora finansowego, bankowego, ubezpieczeniowego w oparciu o nowoczesne technologie.

Technologie wspierające szeroko pojętą branżę finansową są obecnie jednym z najbardziej ekscytujących i najszybciej rozwijających się obszarów globalnego biznesu. Młode branże, które pojawiły się niezwykle dynamicznie, takie jak FinTech czy InsurTech, znacząco wpływają na to, jak konsumenci dokonują dzisiaj transakcji oraz jak myślą o przyszłości finansów i ubezpieczeń eksperci od lat pracujący w sektorach finansowych. Read more

Poznaj Evę: jednego z najbardziej ludzkich chatbotów na świecie!

Z dumą i radością przedstawiamy Wam Evę, chatbota, który powstał u nas w Stanusch Technologies. Eva, już zaledwie 4 tygodnie po uruchomieniu, rywalizowała w Swansea (UK) o Nagrodę Loebnera z takimi programami jak Mitsuku czy Uberbot. Pierwsze oceny wypadają bardzo dobrze – Eva znalazła się w pierwszej dziesiątce most-humanlike botów na świecie! A to zaledwie początki prac nad naszym „najbardziej ludzkim chatbotem”. Obecnie kontynuujemy prace nad Evą, aby stworzyć bota, który komunikuje się w sposób nieodróżnialny od człowieka.

Czym jest Nagroda Loebnera i dlaczego wzięliśmy w niej udział?

Konkurs Loebnera odbywa się nieprzerwanie od 1990 roku, od 2014 pieczę nad nim sprawuje AISB. Przewidywano, że konkurs ostatecznie zakończy się, gdy sędziowie nie będą już potrafili rozróżnić rozmowy ze sztuczną inteligencją od tej z człowiekiem, a tym samym maszyna zda test Turinga. Jak do tej pory, mimo zainteresowania konkursem licznego grona osób z branży sztucznej inteligencji, nikomu nie udało się zdobyć nagrody. Co roku wyróżniany jest natomiast zwycięzca, czyli program, który osiągnął najlepsze wyniki spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu botów. Read more