listopad 30, 2021 Anna Isakow

Ciech Sarzyna udostępnił chatbota Cieszka przy wsparciu Stanusch Technologies

Chatbot Cieszek to wirtualny asystent, który został udostępniony na stronie ciechagro.pl. Chatbot posiada bogatą bazę wiedzy o produktach marki i jej zastosowaniach. Ma też wymiar praktyczny: łączy ze sobą rolników i regionalnych przedstawicieli handlowych. Dodatkowym zadaniem Cieszka jest także wsparcie programu lojalnościowego skierowanego do właścicieli gospodarstw rolnych i sprzedawców detalicznych produktów oferowanych przez biznes Agro Grupy CIECH.

Cieszek to kolejny projekt wdrożony w ramach konsekwentnie realizowanej strategii digitalizacji różnorodnych obszarów Grupy CIECH. Zakłada ona m.in. wdrożenie innowacyjnych narzędzi cyfrowych wspierających kontakt z klientami i doskonalenie procesu sprzedaży. Cieszek umożliwia obsługę klienta 24/7.

Baza wiedzy, czyli informacje dostępne „od ręki”

Cieszek jest botem z bogata bazą wiedzy merytorycznej (BWM). W BWM znajduje się 17 zagadnień tematycznych, w tym m.in. baza 41 produktów, atlas chwastów (prawie 80 pozycji/faktów), przegląd ochrony upraw, informacje o firmie, dostawach, zamówieniach i płatnościach. Dzięki rozbudowanej bazie wiedzy i odpowiedniej konfiguracji Cieszek potrafi udzielić użytkownikom informacji dot. produktów spółki, pomóc w doborze odpowiedniego środka ochrony roślin dla wybranych upraw a także podpowiedzieć, jaki środek zastosować na wskazany problem. Prawidłowe działanie takiego systemu wymagało jednak przygotowania odpowiedniej architektury informacji:

Sporym wyzwaniem jeszcze przed przystąpieniem do prac konfiguracyjnych było m.in. odpowiednie skatalogowanie różnorodnych produktów i ich zastosowań dla wielu różnych plonów. Właściwa segregacja danych pozwoliła tak przygotować ścieżki dialogowe, aby użytkownik mógł z łatwością odnaleźć się w komunikacji z Cieszkiem. Rozmowa z botem może odbywać się bowiem nawet bezpośrednio ze smatfona i jest bardzo intuicyjna. –  mówi Wojciech Glapa, Business Development Manager w Stanusch Technologies.

Grafika 1. Ścieżka dialogu chatbota Cieszka: od uprawy do wyboru odpowiedniego produktu.

Od rozmowy z botem do spotkania face-to-face z przedstawicielem handlowym

Inne rozwiązania funkcjonujące w obrębie Cieszka to np. możliwość zapisania się do programu lojalnościowego czy zainicjowanie nawiązania kontaktu z przedstawicielem handlowym obsługującym dany obszar. Rolnikowi, po podjęciu rozmowy z botem i pozostawieniu kodu pocztowego swojej miejscowości, przydzielany jest właściwy terenowo przedstawiciel, z którym może spotkać się już bezpośrednio w swoim gospodarstwie. Każde takie zgłoszenie ma swój własny numer identyfikacyjny, dzięki czemu zostaje poprawnie odnotowane w systemie jako odrębne zdarzenie. Umożliwia to także lepsze zarządzanie danymi w przyszłości.

Dalsze plany na rozwój chatbota

Bot Cieszek, dzięki rozbudowanej bazie wiedzy z aż 16 zagadnieniami tematycznymi i katalogiem produktów, już w chwili wdrożenia był w stanie odpowiedzieć na bardzo wiele zapytań użytkowników. Obecnie Cieszek pracuje, ale i rozwija się dalej. Sukcesywnie dodawane są nowe funkcjonalności i odpowiadające im poszerzanie bazy wiedzy bota o kolejne zagadnienia.

 

Chcesz przygotować chatbota, który będzie prawdziwym doradcą dla Twojego klienta?
Porozmawiajmy o tym!

Dorota Jóźwiak - OCP Sales Director, Stanusch Technolgies
tel: +48 606 970 340      e-mail: dorota.jozwiak@stanusch.com

Zapraszamy również na darmowe konsultacje online! Poznamy Twój biznes i doradzimy najlepsze rozwiązania!

 

, ,