listopad 13, 2019 Anna Isakow

FinTech & InsurTech Digital Congress 2019: zapowiedź wydarzenia

Już w następnym tygodniu,  19-20 listopada, w Warsaw Sheraton Hotel odbędzie się kolejna edycja FinTech & InsurTech Digital Congress. Prelegenci, organizatorzy oraz odwiedzający podejmą dyskusję na temat najważniejszych zagadnień dotyczących kierunków dalszego rozwoju sektora finansowego, bankowego, ubezpieczeniowego w oparciu o nowoczesne technologie.

Technologie wspierające szeroko pojętą branżę finansową są obecnie jednym z najbardziej ekscytujących i najszybciej rozwijających się obszarów globalnego biznesu. Młode branże, które pojawiły się niezwykle dynamicznie, takie jak FinTech czy InsurTech, znacząco wpływają na to, jak konsumenci dokonują dzisiaj transakcji oraz jak myślą o przyszłości finansów i ubezpieczeń eksperci od lat pracujący w sektorach finansowych.

FinTech & InsurTech Digital Congress: program wydarzenia

Pierwszy dzień konferencji to część wspólna dla zainteresowanych zarówno branżą FinTech jak i InsurTech. Omawiana  będzie przyszłość rynku finansowego, jego transformacja oraz innowacyjne przywództwo. Wśród poruszonych tematów znajdzie się m.in. wpływ różnorodności na efektywność organizacji.

Podczas bloku “Technology reality check”, poznamy zarówno wdrożenia, które się sprawdzają w branży finansowej i ubezpieczeniowej, jak i te, które nie spełniły swojej roli. Kolejny blok „Financial reality check” przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorców, którzy chcą dowiedzieć się, gdzie szukać kapitału na rozwój swojego start-upu oraz jak skalować biznes.

Pierwszy dzień to także wystąpienie Macieja Stanuscha, Prezesa Stanusch Technologies SA. Serdecznie zapraszamy więc na prelekcję pod tytułem: Jaki wpływ na Twój biznes będzie miał wykładniczy rozwój technologii? Prezentacja ma pokazać, jak ogromny wpływ na rozwój FinTech i InsurTech będzie miała sztuczna inteligencja. Dynamika zmian, jakie nadejdą już w najbliższych latach, jest tak spektakularna, że AI stanie się kluczowym obszarem dla rozwoju sektora finansowego w Polsce i na świecie. Wykorzystanie tego potencjału wymaga jednak wcześniejszego przygotowania.

Maciej Stanusch na FinTech &InsurTech 2019Drugi dzień kongresu to dwie ścieżki: oddzielne dla FinTech oraz InsurTech. Ścieżka dla FinTech to m.in. tematy nawiązujące do przyszłości banków. Pojawią się takie zagadnienia jak platformizacja usług finansowych, zmiany regulacyjne, licencje oraz PSD2. Dyskusje na ścieżce InsurTech Digital Congress będą dotyczyć mi.in: analizy cyfrowej stymulacji rynku ubezpieczeń, wsparcia pracy agentów za pomocą nowych technologii, współpracy ubezpieczycieli z insurtech’ami, systemami telemedycznymi i potencjale nowych modeli biznesowych.

Podczas obu ścieżek konferencji nie zabraknie praktycznych use-caseów, success stories oraz prezentacji omawiających realne przykłady.

FinTech & InsurTech Digital Congress: dlaczego warto się wybrać?

FinTech organizowany jest w tym roku już po raz 7, InsurTech – 6. Obie ścieżki co roku przyciągają ekspertów branży finansowej i ubezpieczeniowej, przedstawicieli nauki oraz reprezentantów nowoczesnych technologii. Kongres jest więc szansą na efektywne dyskusje dotyczące przyszłości branży finansowej w Polsce, także w kontekście relacji na arenie międzynarodowej.

Więcej informacji:  FinTech & InsurTech Digital Congress: http://fintechdigitalcongress.pl/

Szukasz pomysłu na automatyzację komunikacji?
Skontaktuj się z nami!
Dorota Jóźwiak - OCP Sales Director Stanusch Technologies
tel: +48 606 970 340      e-mail: dorota.jozwiak@stanusch.com

,