Nowi inwestorzy w Stanusch Technologies i wzmocnienie działań w obszarze voice

7 lipca, 2020
Posted in Aktualności
7 lipca, 2020 Anna Isakow

Nowi inwestorzy w Stanusch Technologies i wzmocnienie działań w obszarze voice

W czerwcu kolejni inwestorzy wsparli Stanusch Technologies a pozyskane wielomilionowe dofinansowanie ma wzmocnić rozwój firmy w kierunku wdrażania asystentów głosowych. Wśród nowych akcjonariuszy są zarówno inwestorzy indywidualni, jak i powiązani z funduszem Deep Change Ventures (DCV). W akcjonariacie pozostaje też niezmiennie od 2008 roku – Kulczyk Investments.

Dofinansowanie zostało pozyskane w celu utrzymania korzystnego dla klientów modelu sprzedażowo-rozliczeniowego usług bazujących na sztucznej inteligencji, w tym przede wszystkim voicebotów:

maciej stanuschObecnie inwestujemy w rozwiązania, które są bardzo kapitałochłonne i wymagają sporych inwestycji. Mowa o voicebotach, czyli głosowych asystentach na usługach biznesu i instytucji. Dzięki obecnemu dofinansowaniu chcemy stworzyć dla naszych klientów model współpracy, który umożliwia rozliczanie się tylko za faktyczne użycie systemu, a to oznacza w praktyce ograniczenie do minimum opłat za wdrożenie czy nawet brak opłacania licencji. Takie podejście do biznesu oznacza, że zarabiać będziemy dopiero za jakiś czas, a więc na tym wcześniejszym etapie, pomogą nam inwestorzy. – mówi Maciej Stanusch, CEO Stanusch Technologies. 

 

Globalne wydatki na deep tech i dalsze finansowanie Stanusch Technologies

Realizacje powstające w Stanusch Technologies są często porównywane do rozwiązań gigantów Doliny Krzemowej:

Nakłady, jakie są potrzebne na rozwój rozwiązań tzw. deep tech, są duże. Google na zakup firmy Deep Mind wydał 400 mln USD, Amazon na Alexę w pierwszym roku — ok. 300 mln USD. My takich kwot nie wydaliśmy, a rozwiązania Stanusch Technologies są oceniane przez zagraniczne serwisy i porównywane do Google’a, Amazona, Facebooka, Apple’a. – Maciej Stanusch.

Stanusch Technologies wśród gigantów Doliny Krzemowej

Od 2016 roku Dan Miller i Derek Top w „Intelligent Assistance and Smart Bot Landscape”  umieszczają naszą technologię obok takich jak rozwiązań jak: Amazon Alexa, Apple Siri, Baidu, Facebook AI Tools, Google Cloud Natural Lannguage, IBM Watson, Microsoft Azure ML, Nuance, Samsung Bixby, SAP Leonardo, Salesforce Einstein czy Zendesk.

Na tym jednak nie koniec: po osiągnięciu kolejnych kamieni milowych, Stanusch Technologies będzie odbierać dalsze transze finansowania. Co jednak warto podkreślić, inwestorzy oddają do dyspozycji firmy nie tylko dodatkowe fundusze, ale też aktywnie włączają się w działalność Spółki:

Nasza rola nie sprowadza się do modelu inwestora, który czeka na szybki wzrost i monetyzację inwestycji. Zamierzamy aktywnie działać w przedsiębiorstwie i budować je. – mówi Wojciech Stramski, szef Deep Change Ventures.