Lipiec 7, 2020 Anna Isakow

Nowi inwestorzy i wzmocnienie działań w obszarze voice

W czerwcu kolejni inwestorzy wsparli Stanusch Technologies a pozyskane wielomilionowe dofinansowanie ma wzmocnić rozwój firmy w kierunku wdrażania asystentów głosowych. Wśród nowych akcjonariuszy są zarówno inwestorzy indywidualni, jak i powiązani z funduszem Deep Change Ventures (DCV). W akcjonariacie pozostaje też niezmiennie od 2008 roku – Kulczyk Investments.

Dofinansowanie zostało pozyskane w celu utrzymania korzystnego dla klientów modelu sprzedażowo-rozliczeniowego usług bazujących na sztucznej inteligencji, w tym przede wszystkim voicebotów:

Maciej StanuschObecnie inwestujemy w rozwiązania, które są bardzo kapitałochłonne i wymagają sporych inwestycji. Mowa o voicebotach, czyli głosowych asystentach na usługach biznesu i instytucji. Dzięki obecnemu dofinansowaniu chcemy stworzyć dla naszych klientów model współpracy, który umożliwia rozliczanie się tylko za faktyczne użycie systemu, a to oznacza w praktyce ograniczenie do minimum opłat za wdrożenie czy nawet brak opłacania licencyjnych. Takie podejście do biznesu oznacza, że zarabiać będziemy dopiero za jakiś czas, a więc na tym wcześniejszym etapie, pomogą nam inwestorzy. – mówi Maciej Stanusch, CEO Stanusch Technologies.

Globalne wydatki na deep tech i dalsze finansowanie Stanusch Technologies

Realizacje powstające w Stanusch Technologies są często porównywane do rozwiązań gigantów Doliny Krzemowej:

Nakłady, jakie są potrzebne na rozwój rozwiązań tzw. deep tech, są duże. Google na zakup firmy Deep Mind wydał 400 mln USD, Amazon na Alexę w pierwszym roku — ok. 300 mln USD. My takich kwot nie wydaliśmy, a rozwiązania Stanusch Technologies są oceniane przez zagraniczne serwisy i porównywane do Google’a, Amazona, Facebooka, Apple’a. – wymienia Maciej Stanusch.

Stanusch Technologies na globalnym rynku firm AINa tym jednak nie koniec: po osiągnięciu kolejnych kamieni milowych, Stanusch Technologies będzie odbierać kolejne transze finansowania. Co jednak warto podkreślić, inwestorzy oddają do dyspozycji firmy nie tylko dodatkowe fundusze, ale też aktywnie włączają się w działalność Spółki:

Nasza rola nie sprowadza się do modelu inwestora, który czeka na szybki wzrost i monetyzację inwestycji. Zamierzamy aktywnie działać w przedsiębiorstwie i budować je. –  wyjaśnia Wojciech Stramski, szef Deep Change Ventures.

O Stanusch Technologies

W naszej 13-letniej historii zrealizowaliśmy już 150 projektów bazujących na sztucznej inteligencji, a wśród naszych klientów znajdują się m.in.: ING Bank Śląski, Getin Bank, Santander Bank, BNP Paribas, PlusBank, Orange, UPC, Gaspol, Link4, InPost, Empik, Energa, Amica, Bayer. Od 2018 roku rozwijamy projekty voicebotowe.

, ,