styczeń 13, 2020 Anna Isakow

Podsumowanie roku 2019. Nowe otwarcie: nowi klienci, dział R&D i projekty voicebotów.

Podwojenie liczby realizowanych projektów, nowi partnerzy biznesowi, znaczny wzrost zatrudnienia w strategicznych obszarach, powstanie i rozwój działu R&D pracującego nad sztuczną inteligencją, rosnące zainteresowanie kanałem głosowym i coraz lepsze wyniki działania naszych rozwiązań już na etapie proof of concept: to najważniejsze wyzwania, jakie zrealizowaliśmy w 2019 roku. Wszystko wskazuje na to, że było to dobrze wykorzystane 12 miesięcy. Mamy nadzieję, że 2020 będzie nie tylko kontynuacją, ale wręcz wzmocnieniem tych pozytywnych zmian. A w tym mogą nam pomóc zarówno działania własne, jak i nadchodzące trendy rynkowe, czyli popularyzacja technologii głosowych.

Miniony rok był dla nas kluczowy. Nie tylko zrealizowaliśmy nakreślony plan działania, ale i na bieżąco reagowaliśmy na wyzwania, z którymi się spotkaliśmy. Kontynuowaliśmy projekty rozpoczęte w 2018 roku, ale podjęliśmy się także nowych realizacji, a nawet poszerzyliśmy grono naszych technologicznych partnerów. W efekcie, dzisiaj możemy mówić o dobrych wynikach i sukcesach w kilku obszarach.

podsumowanie roku 2019 w Stanuch Technologies

1. 100% wzrost zrealizowanych projektów i doskonałe wyniki już na etapie PoC dla voicebota

Po przeprowadzeniu wszystkich podsumowań, 2019 możemy już oficjalnie ogłosić rokiem, w którym zrealizowaliśmy dwukrotnie więcej projektów niż w poprzednim – 2018. Niewątpliwie cieszą nas jednak nie tylko liczby, ale też jakość oddanych projektów i zaproponowanych rozwiązań. Kluczowa była możliwość realizacji nowoczesnych wdrożeń w kanale głosowym dla największych graczy rynkowych, m.in. z branży bankowej czy usługowej.

W tym roku powitaliśmy nowych klientów a wraz z nimi pojawiły się też oczywiście nowe wymagania, którym musieliśmy sprostać. Wiele wdrożeń to nie tylko nasze sukcesy handlowe, ale przede wszystkim efekty dostosowania się do wymagań rynku pod kątem technologicznym. – Angelika Łucka, Chief Operations Officer w Stanusch Technologies SA. 

Spore doświadczenie uzyskaliśmy też w przypadku projektów typu proof-of-concept w kanale głosowym. Kilka pilotażowych wdrożeń m.in. dla liderów branży bankowej, zaowocowało jeszcze lepszym przygotowaniem się na ten kanał komunikacji. To, co uważamy za nasz ogromny sukces to wyniki projektów POC dla kanału głosowego. Już na etapie pilotażowym wyniki są zbliżone do projektów produkcyjnych. W projektach PoC uzyskaliśmy nawet 79% skuteczność bota, czyli w pełni prawidłowo zrealizowanych scenariuszy. To oznacza, że taki odsetek rozmów na etapie pilotażowym mógł odbyć się całkowicie automatycznie, bez udziału człowieka. I to jeszcze przed wdrożeniem produkcyjnym!

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na blogu omni-chatbot.pl we wpisie Voicebot i chatbot w banku: podsumowanie pilotażu w liczbach.

2. 50% wzrost zatrudnienia i utworzenie działu R&D w dziedzinie AI

Wraz ze wzrostem liczby realizowanych projektów i ich profesjonalizacją, podjęliśmy się także kolejnego wyzwania: rozbudowy zespołu o niezbędnych specjalistów.

Jednym z największych wyzwań w tym obszarze było stworzenie od podstaw działu R&D, który składałby się z ekspertów z dziedziny technologii. Dział ten dedykowany jest dalszemu rozwojowi wiedzy z dziedziny sztucznej inteligencji. Chcemy jak najlepiej wykorzystać AI do projektowania coraz sprawniej funkcjonujących chatbotów i voicebotów klasy enterprise. Zgromadzone doświadczenie już dzisiaj podpowiada nam, kiedy i w jaki sposób sięgać po rozwiązania bazujące na AI, a w jakich sytuacjach korzystać z innych technologii. Cały czas pracujemy jednak nad kolejnym zastosowaniem AI, pełniejszym i coraz bardziej nowatorskim wykorzystaniem tej dziedziny.

Oprócz specjalistów IT z dziedziny AI, zatrudniliśmy także kolejne osoby na stanowiska trenerów botów. Nasz zespół konfiguracyjny zyskał znaczące wsparcie, a ponieważ projektów w tym roku nie zabrakło, nowi designerzy AI są już dobrze zapoznani z naszymi rozwiązaniami i możliwościami botów powstających w ST. To między innymi dzięki wzmocnieniu zespołu konfiguracyjnego nasze boty sprostały w 2019 roku wszystkim oczekiwaniom klientów, realizując coraz trudniejsze zadania. Jesteśmy przekonani, że trenerzy botów będą mieli mnóstwo pracy i okazji do rozwoju także w 2020 roku 😊.

Rozbudowaliśmy także zespół marketingu, aby w przystępny sposób komunikować możliwości wirtualnych asystentów i sztucznej inteligencji. Jesteśmy przekonani, że najwyższa pora na większą skalę podzielić się wiedzą, którą mamy w zespole już od dawna.

3. Nowi partnerzy technologiczni

2019 rok to także nowi partnerzy technologiczni. Dzięki współpracy z zewnętrznymi podmiotami możemy oferować naszym klientom coraz bardziej zaawansowane rozwiązania. Zwłaszcza przy projektach voicebotowych korzystamy z wiedzy i doświadczenia naszych partnerów. Udane relacje, które wypracowaliśmy wspólnie w 2019 roku, będą kontynuowane także w 2020.

Nasi nowi partnerzy, z którymi podjęliśmy współpracę w 2019 roku to m.in. Techmo, firma, która dostarcza nam systemy rozpoznawania i generowania mowy oraz Unima, z którą wspólnie realizujemy duży projekt dla sektora finansowego.

Na rynku dostawców usług technologii głosowych coraz większe znaczenie ma specjalizacja, dlatego uzupełnianie wiedzy eksperckiej będzie ważnym czynnikiem rozwoju. Dzięki wzmocnieniu, jakie wzajemnie sobie dajemy z naszymi partnerami, możemy dzisiaj zautomatyzować 80% procesów w organizacjach. – Maciej Stanusch, CEO ST SA.

4. Nasz chatbot w konkursie Loebnera!

chat with EvaEva, najbardziej  ludzki chatbot stworzony w Polsce to nasza wielka duma 2019 roku. Ogromnym sukcesem było dla nas nie tylko uruchomienie chatbota, ale także wyniki tegorocznego Konkursu Loebnera. Nasz chatbot, Eva, zaledwie w 4 tygodnie po uruchomieniu, rywalizował w Swansea z takimi systemami konwersacyjnymi jak Uberbot czy Mitsuku. Eva jest już dzisiaj oficjalnie jednym z najbardziej ludzkich chatbotów na świecie, i zdecydowanie most-human-like w Polsce. To jedna z naszych inicjatyw, którą z pewnością będziemy dalej rozwijać. Nad Evą spędzimy w 2020 roku jeszcze dużo czasu. O szczegółach pracy nad Evą zapewne poinformujemy już wkrótce. Tymczasem, serdecznie zachęcamy wszystkich do rozmów z Evą pod linkiem: https://chatwitheva.com. Każda konwersacja to cenny wkład w dalsze ulepszanie naszego chatbota! Więcej szczegółów na temat Evy znajduje się tutaj.

5. Spotkania face-to-face

2019 był też doskonała okazją do wielu spotkań i rozmów. Szczególnie w drugiej połowie roku uczestniczyliśmy w branżowym wydarzeniach, m.in.: AI&Data, Fintech&insurTech, Customer Congress. Maciej Stanusch, CEO Stanusch Technologies, był prelegentem tych eventów. Prezentacja  „Zanim nadejdzie SUPERINTELIGENCJA” spotkała się z dużym zainteresowaniem i wieloma pozytywnym komentarzami, za co serdecznie dziękujemy.

Wisienką na torcie był grudniowy wyjazd do Berlina na ChatbotSummit 2019. Jeśli nie mieliście okazji uczestniczyć osobiście w tym wydarzeniu, zapraszamy do przeczytania relacji na naszym blogu. Dla nas było bardzo inspirujące wydarzenie. Wróciliśmy z niego z kolejnymi pomysłami, które zaczynamy realizować już teraz.

Co nowego w 2020 roku?

W 2020 roku stawiamy na voiceboty! Wkrótce uruchamiamy, nasz nowy silnik – całkowicie nowe rozwiązanie, dedykowane wielokanałowej komunikacji, a zwłaszcza rozmowom telefonicznym. Nowy silnik napisany jest od zera przy użyciu najnowszych technologii, bardzo wydajny i bezpieczny. Wkrótce pojawi się też dedykowany dla voicebotów nowy Panel Administracyjny. A co najważniejsze – nasi klienci będą mogli skorzystać z naszych rozwiązań nie inwestując w zakup licencji, czyli nie ponosząc kosztów wdrożeń. Nasze rozwiązanie dostępne jest w modelu CPM (Cost-Per-Minute) rozliczamy się wyłącznie za użytkowanie naszego systemu. Zapraszamy!

Anna Isakow

Dział Marketingu Stanusch Technologies

Szukasz pomysłu na automatyzację komunikacji?
Skontaktuj się z nami!
Dorota Jóźwiak - OCP Sales Director Stanusch Technologies
tel: +48 606 970 340      e-mail: dorota.jozwiak@stanusch.com

, , , , , ,