listopad 5, 2021 Anna Isakow

Poszerzenie zarządu w Stanusch Technologies: funkcję prezesa obejmuje Maciej Węgierek

Stanusch Technologies szerzej otwiera się na rynek ochrony zdrowia i w tym celu powołuje na stanowisko prezesa zarządu Macieja Węgierka – lekarza z wieloletnim doświadczeniem korporacyjnym na rynku medycznym i farmaceutycznym, a także inwestora i twórcę własnych inicjatyw biznesowych.

Z poszerzeniem zarządu wiąże się też nowy podział kompetencji i odpowiedzialności wewnątrz firmy. Maciej Stanusch, założyciel Stanusch Technologies i dotychczasowy CEO, zajmie się w pełni rozwojem produktu i realizacją planów wytyczonych dla spółki w tym obszarze. Będzie reprezentował Stanusch Technologies jako wiceprezes.

Stanusch Technologies wzmacnia kompetencje w obszarze ochrony zdrowia

Dołączenie Macieja Węgierka do zarządu ma wzmocnić Stanusch Technologies w pozycjonowaniu spółki na rynku ochrony zdrowia. Firma ma już za sobą pierwsze realizacje chatbotów i voicebotów dla placówek medycznych, farmacji i weterynarii. Działalność ta będzie jeszcze szerzej rozwijana w najbliższym czasie, stając się jednym z kluczowych kierunków dalszego rozwoju spółki.

Maciej Węgierek – BIO

Maciej Węgierek nowym CEO w Stanusch TechnologiesMaciej Węgierek jest absolwentem Wydziału Lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Od początku swojej pracy zawodowej związany był z przemysłem farmaceutycznym, działając w obszarze szeroko rozumianego rynku medycznego i ochrony zdrowia. Maciej ma za sobą wiele lat pracy dla międzynarodowych korporacji i startupów. Pracował w: CILAG AG (obecnie Jannsen-Cilag), IMS Health (obecnie IQVIA), Azyx Polska Geopharma Information Services. W wymienionych firmach przeszedł ścieżkę rozwoju od kierownika projektu przez dział sprzedaży i marketingu, dochodząc do stanowiska dyrektorskiego.

Od 2008 roku, dzięki zebranym wcześniej doświadczeniom buduje własne firmy. Działa też w różnych układach właścicielskich i partnerskich z innymi podmiotami, co pozwala mu podejmować kolejne wyzwania biznesowe.

Nieprzerwanie od 2008 roku jest prezesem zarządu w ISF Solutions – spółce, która wspiera firmy farmaceutyczne poprzez dostarczanie serwisu, danych, doradztwa i spersonalizowanych narzędzi analitycznych w obszarze optymalizacji i zwiększania efektywności biznesowej. Aktualna specjalizacja to wdrożenia w środowisku Microsoft Power BI i własne modele analityczne w lecznictwie szpitalnym i na rynku weterynaryjnym.

Od 2013 roku pełni też równocześnie funkcję prezesa zarządu w Narodowym Rejestrze Leków Sp. z o. o. w firmie która do połowy 2021 roku był właściciel firmy PHARMINDEX (obecnie KAMSOFT) – lidera wiedzy o lekach w Polsce. Jest też inwestorem we własnym projekcie www.zatrzymajpacjenta.pl – portalu wiedzy merytorycznej dla farmaceutów. Jest członkiem Rady Nadzorczej w firmie telemedycznej Remedizer (Instytut Kardiologii w Aninie),  która zajmuje się monitorowaniem pacjentów z zewnętrzną pompą serca.