Październik 8, 2020 Anna Isakow

Santander Bank Polska udostępnił użytkownikom chatbota Santi

Santander Bank Polska korzystając z naszej platformy Omni-Chatbot przygotował chatbota Santi, początkowo do komunikacji z otoczeniem wewnętrznym, a następnie zewnętrznym. Podczas konfiguracji bazy wiedzy, bota dostosowano do nowej sytuacji związanej z wybuchem pandemii i nagłym lockdownem. Imponujące są zwłaszcza pierwsze wyniki z udostępnionego na mniejszą skalę rozwiązania.

Początek pandemii i nagły lockdown był ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich działalności – sytuacja wymusiła wiele zmian także w sektorze bankowym.

Naszym zadaniem, jako dostawcy usługi chatbotowej, było szybkie wsparcie banku w prowadzeniu zautomatyzowanej komunikacji dotyczącej zagadnień, które pojawiły się dosłownie z dnia na dzień. Obsługę dodatkowych zapytań trzeba było uruchomić bardzo szybko, ponieważ wielu użytkowników kont bankowych zgłaszało się z podobnymi zapytaniami i obawami . – Dorota Józwiak, dyrektor sprzedaży Omni-Chatbot.

Bot został wyposażony w informacje o ofercie banku m.in.: kontach bankowych, kartach do kont, bankowości elektronicznej, ale także:

  • odroczeniu spłat kredytów hipotecznych,
  • tarczy PFR,
  • działaniach banku podczas pandemii,
  • dostępności oddziałów.

Wiedza chatbota jest na bieżąco aktualizowana odpowiednio do oferty banku i zmieniającej się sytuacji związanej z pandemią.

chatbot Santi w banku Santander

Chatbot Santi, z którym możesz porozmawiać na stronie internetowej Santander Bank Polska

Pierwsze wyniki i szersze uruchomienie projektu

Chatbot początkowo uruchomiony został na mniejszą skalę (wewnętrznie), następnie tylko na jednej podstronie banku, która dedykowana była informacjom o zmianach w funkcjonowaniu banku ze względu na epidemię koronawirusa: Santander > Koronawirus > Aktualne informacje.

Bota udostępniliśmy początkowo dla klienta wewnętrznego (pracownicy CC i oddziałów) pod koniec maja 2020. Pełni tutaj funkcję asystenta, w trakcie obsługi klienta na infolinii i w oddziale. Dzięki temu, że sprawdził się w tej roli, teraz będzie także szerzej dostępny dla klientów na stronach internetowych banku. – mówi Anna Józefowska, customer journey specialist, Santander.

Po doskonałych wynikach, sięgających w niektórych dniach nawet 98% skuteczności w udzielaniu prawidłowych odpowiedzi, wirtualny asystent został właśnie szerzej udostępniony dla klientów banku i można z nim będzie porozmawiać, odnajdując go na kilku podstronach bankowych:

Santander > Klient indywidualny > Kontakt

Santander > Klient indywidualny > Pomoc i kontakt

Santander > Klient indywidualny > Bankowość internetowa

Santander > Klient indywidualny > Bankowość internetowa – Santander internet

Santander > Klient indywidualny > Bankowość internetowa – Santander mobile

chatbot Santi na stronie internetowej

Źródło: strona www Santander Bank Polska

Liczymy na to, że już niedługo na blogu Omni-chatbot.pl będziemy mogli przedstawić więcej informacji na temat wyników chatbota Santi.

 

, , ,